Špičkové pokrmy v originálním prostředí - ART&FOOD Had (TOP 101)

4. 12.2017
Špičkové pokrmy v originálním prostředí - ART&FOOD Had (TOP 101)

Na Malé Straně jen několik málo kroků pod Petřínem se nachází útulná rodinná restaurace jménem ART&FOOD Had. Dovolte nám ji představit jako nenápadnou, ale zato velmi oblíbenou a oceňovanou menší restauraci s prvotřídní kuchyní a přátelským servisem. Vaříme zde jako pro naše nejlepší kamarády a přistupujeme ke každému hostu tak, jako bychom se znali již řadu let, dodává Vlastimil Svatý Jr. manažer a spolumajitel rodinné restaurace kousek od Vltavy.

 

Rodina Svatých vede toto místo již řadu let. Jejich hlavním plánem již od počátku bylo tvořit nápaditou gastronomii, vycházející z tradiční české kuchyně, a nabízet kvalitní vína z celého světa, která se s pokrmy dokonale snoubí. V této strategii stále pokračujeme přikyvuje šéfkuchař... a zároveň přiznává, že rád experimentuje a učí se novým receptům především v zahraničí.  

Již při vstupu do samotné restaurace na Vás dýchne francouzská atmosféra ve spojení restaurace s útulnou kavárnou. Tento efekt je způsoben tím, že všude po stěnách visí barevné obrazy od předních českých umělců, a hlavně je zde každý večer živé hudební vystoupení lokálních muzikantů. Milovníci hudby a umění si zde tedy přijdou rozhodně na své. 

Před pár měsíci se v ART&FOOD Had rozhodli servírovat i vydatné snídaně k velké spokojenosti především místních obyvatel. Ale to není jediná novinka, na kterou nás upozorňuje pan Vlastimil s úsměvem.

Podívejte se na krátký rozhovor přímo s majitelem úspěšné restaurace.

1) Co je pro Vás největší výzva? 

Největší výzvou pro nás je každodenní perfektní servis o naše hosty a uspokojení i těch nejnáročnějších gurmánů.

2) Proč myslíte, že jste tak oblíbení u zahraničních hostů? 

Myslím si, že právě kombinace tradiční české kuchyně s moderní gastronomií, je pro zahraniční hosty tak lákavá. Další věcí je to, že si ji mohou vychutnat v galerii moderního umění s živou hudbou.

3) Jaký je Váš plán? Kam chcete restauraci posunout? 

Posun dopředu je důležitý, proto se snažíme držet nových trendů. Ale co je pro nás důležitější, je udržet si kvalitu a náš koncept.

4) Kolik máte celkově zaměstnanců?

Jsme malá rodinná restaurace, proto se náš tým skládá převážně z členů rodiny a přátel.

5) Jaký je u Vás nejoblíbenější pokrm a jaký je přesně koncept restaurace?

Naše menu často obměňujeme podle sezónních surovin, proto je složité určit, nejoblíbenější pokrm. Z aktuální nabídky, je v těchto podzimních dnech favoritem. Dančí hřbet s pastinákem, kaštany, stročkem a jalovcovou omáčkou.

6) Co děláte jinak než jiné restaurace (konkurence)?

Neobvyklá je u nás absence vinného lístku, nabízíme přes 150 druhů vín z celého světa a víno vybíráme společně s hostem na základě jeho preferencí nebo pro nejlepší párování pro daný pokrm. Hlavní výhodou je to, že Vám pouze nepřečteme etiketu na víně, ale řekneme Vám o něm něco více, a hlavně Vám ho dáme ochutnat. Také bych rád zmínil, že v restauraci nabízíme 21 stařené vepřové a 42 dní stařené hovězí dle denní nabídky. Maso zraje ve speciálních lednicích, kde si náš zákazník může vybrat, jakou část masa a jak velké pokrytí tuku preferuje.

7) Co pro Vás znamená obdržení prestižního certifikátu TOP 101, které Vaši restauraci řadí mezi ty nejlepší ve městě?

Nejprve bych rád zmínil, že si tohoto ocenění moc vážíme. A co pro nás znamená? Především motivaci posouvat se pořád dál a neslevovat z našich nároků na odvedenou práci. Zákazníci mají od restaurace určité očekávání a naším úkolem je naplnit je, proto nás přesně tato ocenění ženou kupředu. Zároveň pro nás obdržení certifikátu znamená nesmírnou hrdost na náš tým, na který jsme velmi pyšní, protože bez nich by to nešlo...